demography Geslacht: Teef
schedule Geboortedatum: 10-04-2024 (9 maanden
oud)
badge Ras: Kruising tussen Border Collie en Golden Retriever
location_on Ermelo,
Gelderland
(NL)
Sportief
Eigenwijs
Aanhankelijk
Gehoorzaam
Jachtpassie
Speels
Allemansvriend
Item | Price |
---|---|
Ras | Kruising tussen Border Collie en Golden Retriever |
Groep | Kruising |
Geslacht | Teef |
Leeftijd | 9 maanden |
Vacht | Halflangharig |
Schofthoogte |
Klein (tot 35cm) Middel (35-70cm) Groot (groter dan 70cm) |
Gesteriliseerd | Nee |
Gevaccineerd | Ja |
Eerste eigenaar | Ja |
Heeft een (puppy) training gehad | Ja |
Is bang voor de dierenarts | Nee |
Heeft een handicap | Nee |
Gechipt | Ja |
Stamboom | Nee |
Paspoort | Ja |
Kan makkelijk alleen thuis zijn | Ja |
Kan makkelijk met katten zijn | Nee |
Kan makkelijk met andere honden zijn | Onbekend |
Kan goed overweg met kleine kinderen | Onbekend |
Reactie op nieuwe onbekende mensen | Vriendelijk |
Kan mee in de auto | Ja |
Waakzaamheid | Gematigd waakzaam |
Zindelijk | Ja |
Traplopen | Kan traplopen met enige moeite |
Kan buiten loslopen | Nee |
Verharen van de vacht | Normaal |
Lijn trekkracht | Normaal |
Beheerst basis commando's | Ja |
Heeft baknijd | Nee |
Gebruikt speciaal voer | Ja |
Wat voor voer | Hill's puppyvoer gevoelige darmen |
Gebruikt medicijnen | Nee |
Noodzakelijk voor herplaatsing
Nieuwe eigenaar woont in een woonhuis / appartement met tuin
Nieuwe eigenaar heeft een afgesloten tuin
Nieuwe eigenaar heeft een auto
Huisdier is minder dan 6 uur per dag alleen
Kan niet goed overweg met andere huisdieren
Hond krijgt nu te weinig beweging
Te weinig speelruimte in de tuin / geen tuin
Overig
Mijn dochters zijn beiden hooggevoelig en kunnen, hoe lief ze haar ook vinden, niet tegen de drukte en prikkels van een pup. Ze leven voornamelijk boven sinds Luna er is en dat gaat ten koste van de gezinssituatie en van Luna, die niet de aandacht krijgt die ze verdient.
Ook wordt ze erg geprikkeld door mijn drie katten.
Mijn tuin is daarnaast niet heel groot en ze heeft veel beweging nodig. Die kan ik haar door fysieke situatie niet altijd geven.
Luna is een prachtig meisje uit Macedonie dat met negen/tien weken is aan komen lopen bij familie daar. We wilden haar redden van een leven op straat en in heb haar met liefde naar Nederland gehaald en in huis genomen.
Zij is door verschillende dierenartsen geschat op een kruising Golden Retriever en Border Collie.
Zij is speels, aanhankelijk, houdt van knuffels en luistert al heel goed aangezien ik de Basiscursus 1 al met haar doorlopen heb. Die heeft ze met een negen afgerond!
Ze is nog een echte puber, dus af en toe lekker ondeugend en eigenwijs en soms wat overprikkeld. Dat laatste komt met name door mijn drie katten, waar ze de hele dag erg speels op reageert. Mijn katten vinden dit niet fijn en ook voor haar is het niet prettig. Tegen de avond is ze dan vol van alle indrukken. Dan kan ze wat onrustig rondlopen en soms wat blaffen om niets. Een kauwbotje of leuk denkspelletje geeft haar de afleiding die ze dan even nodig heeft.
Helaas blijkt dat mijn twee tienerdochters door hun hooggevoeligheid niet goed met de drukte van een pup kunnen omgaan. Dit hadden we allemaal niet verwacht, maar zij leven alleen nog maar boven. Hierdoor krijgt Luna niet de aandacht van ons allemaal en dat is verwarrend voor haar en verdient ze niet.
Fysiek kan ik de zorg voor haar in mijn eentje ook niet goed opbrengen. Daarom zoek ik een blijvend, liefdevol mandje voor haar, zodat ze krijgt wat ze nodig heeft.
Ze heeft veel beweging nodig, dus een omheinde tuin is noodzakelijk. Liever geen katten en ook niet te jonge kinderen vanwege de prikkels, al is ze wel heel lief voor allebei.
Bovendien doet ze het goed bij een vast ritme en baasjes die veel thuis zijn.
Misschien een volwassen, rustige hond als speel vriendje?
Ze kan af en toe best een uurtje of vier alleen zijn, maar ze heeft nog de nodige training en aandacht nodig.
Ze loopt netjes aan de riem naast je, trekt over het algemeen weinig. Loslopen moet nog getraind worden met haar, maar deed ze tijdens de cursus heel goed. Ik loop nu nog aan de lange lijn in de natuur, maar met enige oefening en een lekkere beloning, zal ze dat snel onder de knie hebben.
Ik zoek een stel of gezin met grote kinderen. Liefst zonder katten en kleine kinderen vanwege de prikkels.
Indien je interesse hebt in Luna, graag een persoonlijk bericht.